Тема: Мандрівка книжковим містом
Мета: Ознайомити дітей зі шкільною
бібліотекою, правилами користування бібліотечними книгами. Виховувати почуття поваги
і шанобливого ставлення до книги.
Обладнання: Книжкові
виставки, плакат «Права і обов’язки читачів»
Хід уроку
І. Організація учнів.
ІІ. Вступ до уроку.
Вступне
слово бібліотекаря:
Сьогодні
ви вперше завітали до шкільної бібліотеки. Що ж означає слово «бібліотека»?
Подумайте , яке слово вам нагадує «бібліотека»? Так, Біблія. Всі ми знаємо
найвідомішу книгу «Біблія».Біблія означає - книга. А бібліотека – це
приміщення, де зберігаються книги. Бібліотека дуже схоже на невеличке затишне
місто. І я вас запрошую в подорож чарівними вуличками нашого книжкового
містечка.
ІІІ. Оголошення теми та мети уроку.
Отже,
тема нашого сьогоднішнього уроку: «Мандрівка книжковим містом»
ІV. Вивчення
нового матеріалу.
В
нашому містечку, як ви бачите, вузенькі вулички з високими будинками.
Порахуйте, будь ласка, скільки поверхів вони мають? Так, шість. Це книжкові
стелажі. На кожному з них по шість поличок. На цих стелажах розмістились книги
українських письменників. Назвіть, кого з українських письменників ви знаєте?
Ось тут розташувались книги, написані М.Вовчком, М.Коцюбинським, Л.Українкою,
Т.Шевченком. На цих стелажах чекають на своїх читачів книги, написані
російськими письменниками, далі письменниками інших країн.
Завітаємо
в гості до одного з будинків. Бачите, як гарно оформлено цього стелажа. Мабуть,
в цьому будинку свято. Прочитайте, що на вгорі на стелажі написано? ( Діти
читають: «Світ навколо тебе») Це - книжкова виставка для дітей. Бачите, книжки
тут яскраві, в них багато ілюстрацій, здається ніби кожна книжечка посміхається
і говорить: «Прочитай мене, будь ласка, я дуже багато цікавого тобі розповім».
На кожній поличці зібрані книги на одну тему. Прочитайте їх назви, (діти по
черзі читають рубрики виставки). З назви «Державні символи України» ми можемо
дізнатися, що на цій поличці зібрані книги, в яких йдеться про гімн, прапор,
герб - символи нашої держави. А як ви думаєте, про що розповідається в книгах цієї
полички з назвою «Співай, прекрасна наша мово»? (діти відповідають)
(Фізкультхвилинка)
-
Подивіться уважно на верхній лівий кутик обкладинки книжки. Ви бачите декілька
цифр і літер. Це адреса книжки. І кожна книжечка стоїть строго на своєму місці
згідно цієї адреси, чекає на свого читача. Як ви після школи кожного дня
приходите додому, так і книжка, коли її прочитають, за допомогою бібліотекаря знову
вертається, згідно адреси на те саме місце, звідки її брали. Отже в бібліотеці книжки
не можна переставляти, бо вони тоді заблукають. Запам’ятайте, це одне з головних правил
бібліотеки: не переставляти книги на полицях.
Ось
ми підійшли до стелажів, де мешкають книги для найменших. Це найкрасивіші,
найгарніші книжки. Як дбайлива матуся вдягає дочку чи синочка в найкращу сукню
чи костюм, зав’язує бантики, чистить черевички, так і письменники і художники,
створюючи книжки для вас, малята, вклали багато праці, творчості, любові. Чи
подобаються вам ці книжки? Які книжки є у вас дома? Де вони зберігаються?
А
тепер ви отримаєте бібліотечні книги на свій формуляр і через тиждень обов’язково їх
повернете назад до бібліотеки. Записують і повертають книги на абонементі.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
Давайте
нагадаємо правила користування бібліотечними книгами. Щоб правила не забувались
у нас в бібліотеці є такий великий плакат «Права і обов’язки читачів» (Діти по черзі читають
пункти плакату). Обіцяєте виконувати ці правила.
VІ. Підсумок уроку.
Ось
і завершилась наша мандрівка чарівним книжковим містом. Ви побачили, як багато
книг в бібліотеці, узнали, що книжки стоять на поличках стелажів, роздивились
книжкові виставки, нагадали бібліотечні правила, отримали книжки. Що ж вам сподобалось
в нашій мандрівці? До нової зустрічі.
Немає коментарів:
Дописати коментар